بنیاد نشر آثار استاد علی اکبر خانجانی

عرفان آخر الزمان

THEOSOPHY OF APOCALYPSE

درباره استاد

به قلم استاد:

من علی اکبر خانجانی متولد ١٣٣٤ در سنگسر (مهدیشهر) از استان سمنان و از خانواده ای روستایی-عشایری که پیرو دین اسلام و عاشق علی (ع) و آل اوست می باشم.

تحصیلات ابتدایی را در زادگاهم و دبیرستان را در شیراز و تهران و تحصیلات دانشگاهی را در آمریکا و آلمان سپری نمودم .

پروردگارم مرا از کودکی با خودش آشنا نمود و هدایتم فرمود. بنابراین از تحصیلات مدرسه ای جز سیر وسلوک در آفاق و تماشای خلایق چیزی نصیبم نشد. چیزی از جنس علم حقیقی در آن مراکز نیافتم و بلکه آن مراکز را کانونهای جهل مرکب یافتم.

هر چند که حدود ده سال از عمرم را در علوم انسانی و تربیتی و درمانی صرف نمودم ولی جز لا اله ندیدم و لذا پشتوانه محکمی برای الاالله گردید که در معرفت نفس و سیر وسلوک الی الله نصیبم گشت و از اهالی دین و قرآن و عرفان شدم و حکمت الهی را بحد نیازم یافتم و بخدمت خلایق گماردم که البته در این خدمت جز عداوت نصیبم نگشت که از غایت محبت پروردگارم بود که مرا بسوی توحیدش رهنمون فرمود.

خلاصه اینکه هیچ کتاب و مدرسه و استادی مرا نیاموخت و هر چه یافتم از سر دولت دین محمد(ص) و عشق علی (ع) و نفس مسیحایی و حکمت قرآنی و ازکار الهی بوده است و عرفان مولانایی. ولی همه اینها اجر عشق من بخدمت مردمان است از جانب پروردگار عالمیان.

و اما علاوه بر این از خلایق و توده های رنج کشیده و دردمند این مرز و بوم چیزها آموختم که در هیچ مذهب و مکتبی نبود. همه آنها پیر و مراد من هستند. اما یک نفر دیگر بود که در سر آغاز جوانی ام با مرگش مرا زنده ساخت و در تمام عمرم با وی محشور بوده ام و یار غار من است و او دکتر علی شریعتی است که انسانی زیباتر از او ندیده ام.

بزرگترین مکاشفه من در قلمرو واقعیت، قیامت بوده است و بدینگونه است که در خدمت شمایم و از آن دم می زنم.

درباره استاد

ایشان کتابی را با عنوان “زندگینامه ماورای طبیعی من (نظری بر اسفار سبعه زندگانیم)” نگاشته اند که در این کتاب به صورت مفصل به زندگی نامه خود پرداخته اند.

روستای دازگاره زادگاه اصلی عارف واصل و استاد کامل آقای دکتر علی اکبر خانجانی میباشد.

ایشان مولف بیش از ۲۰۰ کتاب و ۲۰۰۰ مقاله در موضوعات عرفان و انسان و خدا و آخرالزمان هستند.

کل آثار استاد

برای علاقه مندان به آثار استاد

تمام آثار استاد خانجانی

دانلود مستقیم و رایگان

پس از چندین ماه کوشش تنی چند از علاقه مندان استاد در بنیاد نشر آثار توانسته ایم تمامی آثار مکتوب استاد را در یک پوشه گردآوری نموده و تقدیم حضور شما کنیم. با اشاره بر روی دکمه زیر میتوانید فایل زیپ شده را به راحتی دانلود نمایید و این پوشه ارزشمند را دریافت نمایید.

l

ارسال نظرات و پیشنهادات

salam@khanjany.net

ارتباط با بنیاد نشر آثار

info@khanjany.net

شبکه های اجتماعی

ما را دنبال کنید